OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Quake 2 oyununda büyük yenilik

Quake 2 oyununda büyük yenilik

192

 

Quake 2 isimli popüler yapımın 1.2 isimli yükseltmesi temel bir şekilde oyunda yer alan materyal özelliklerini ele alıp ve daha doğru bir şekilde görünmelerini sağlamış oldu. Metallerin yanı sıra aydınlatma etkileşimleri üzerinde de çok büyük değişiklikler gerçekleştirildi. Bundan böyle pek çok sahneyi çarpıcı bir şekilde değiştirmiş olan ve geliştirmiş olan sanat değişiklikler aracılığıyla tekrardan işlenmiş durumdaki dokular, ışık ile etkileşimli sahnelere daha çok çeşitlilik getirmiş oldu. Oyun içi aynaların yanı sıra camlar üzerinde, bilgisayar monitörleri üzerinde yer alan yansımalar, daha da gerçekçi bir görünüme kavuşmuş oldu.

Kısa bir şekilde söylemek gerekirse Quake 2 RTX isimli yapım, id Software şirketinin klasik bir hale gelen nişancı oyununu deneyimleyebilmek amacıyla için belki de en iyi yollardan bir tanesi. Bu söz konusu sürüm ne kadar üzücü ki RTX grafik kartı gerektirmekte. Fakat RTX modelinde bulunmayan grafik kartlarına özel olarak hemen indirip yükleyebilecek olduğunu Quake 2 isimli yapımla alakalı yeni yapay zeka kullanılarak geliştirilen HD Doku Paketi de bulunuyor.

Quake 2 Neural Upscale 1.0.0 isimli doku paketi, oyunun mevcut durumdaki dokularını geliştirebilmek ve iyileştirmek amacıyla yapay zeka ile alakalı teknikleri kullanmakta. Paket bu dönemlerde yalnızca 3D modellerin dokularını yenilemekte ve dünya ile birlikte çevre dokularını içeriğinde barındırmıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.