OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PUBG yasağı konusunda çok önemli bir açıklama

PUBG yasağı konusunda çok önemli bir açıklama

63

 

 

Yakın bir zaman içerisinde senelik kazancını açıklamış olan PUBG bir taraftan ise yasaklarla uğraşmakta. Nepal içerisinde uygulanması konusunda beklenti bulunan PUBG yasağıyla alakalı çok önemli bir gelişme yaşanmış durumda. Ortaya çıkmış olan bilgilere bakılır ise, oyunu oynamanın  tamamen özgür bir eylem olduğu ifade edilmekte.

Nepal geçmiş olduğumuz günler içerisinde PUBG yasağıyla birlikte gündeme gelmiş idi. Çocuklar üstünde tamamen olumsuz bir etkisi olduğu ileri sürülen bu oyun, Hükümet tarafından alınmış olan bir kararla yasaklanmıştı. Himalaya Times’in yapmış olduğu açıklamaya bakılır ise, belirli durumdaki bir kesim oyunun tamamen eğlence maksatlı olduğunu ve interneti kullanıp bu tarzdaki oyunları oynamanın  tamamen bireysel bir ifade özgürlüğü şeklinde bulunduğu fikri savunuluyor.

 

Nepal tarafında yer alan anayasa, basın özgürlüğü ile birlikte ifade özgürlüğünü de açık bir şekilde güvence altına almış bir durumda. Bu sebepten dolayı Hükümet bir takım yasaklar getirmiş olsa bile en son kararı Yüksek Mahkeme vermekte. Oyunla alakalı yasak hususunda ise süreç böyle ilerlemiş oldu. Yüksek Mahkeme son almış olduğu bir kararla yasak hususunu askıya almış durumda. Böylelikle de yasak geçici bir şekilde durdurulmuş bulundu. Mahkeme öte yandan bu yasağın insanların özgürlükle ilgili haklarını ihlal edecek olduğu açıklamasını da yaptı.

 

Hükümet ise daha öncesinde yapmış olduğu açıklamalar içerisinde ebeveynler ile birlikte eğitimcileri söz konusu bu oyunun çocuklar arasında şiddete teşvik etmekte olduğu ve çalışmalarından uzaklaşmış oldukları gerekçesiyle de uyarıda bulunmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.