OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PUBG için çapraz platform desteği açıklandı

PUBG için çapraz platform desteği açıklandı

67

 

Yaşamda kalma modunun öncüleri arasında yer alan ve hemen sonrasında çıkan Fortnite ile birlikte Apex Legends benzerindeki oyunlara esin kaynağı olmayı başaran PUBG isimli yapımın değişik platformlara özel değişik sürümleri yer alıyor.

Son zamanlarda PC ile birlikte mobil sürümleri üzerinde her şeyin tamamen yolunda gitmekte olduğu PUBG isimli yapım, bugünden itibaren paylaşılan bir tane güncellemeyle konsollar arasında yer alan çapraz oynama desteğini de oyuna ilave etmiş oldu. Bir dönemler çok çılgın bir rüya şeklinde nitelendirilmekte olan Sony şirketi ile Microsoft şirketinin platformları arasında yer alan geçiş, en son PUBG isimli yapımın da bu desteği almış olmasından dolayı çok sıradan bir hal almaya başladı.

Bugün ilave edilmiş olan güncelleme ile birlikte 3 tane konsol platformunun arasında karşılıklı bir şekilde oynamayı desteklemekte bulunan bu yeni özellik, oyuncuların tam olarak hangi platform üzerinde oynamakta olduğunu anlama konusuna da olanak sağlıyor olacak. Bunun kapsamında maç sırasındaki kafa karışıklıklarını giderebilmek amacıyla ekranın sağ üst köşe kısmında meydana gelen öldüren ile birlikte ölen oyuncu adlarının hemen yan tarafında platform simgesi de bulunuyor olacak.

Bu söz konusu güncelleme, çapraz platform ile alakalı desteğin haricinde birkaç tane ufak hata gidermesinin yanı sıra oyuna yeni ilave edilen bir tane silahı da içeriğinde barındırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.