OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PUBG Experimental Server ne anlama geliyor

PUBG Experimental Server ne anlama geliyor

161

 

Battle Royale isimli kategoride senelerdir oyun dünyasını kasıp kavurmakta bulunan PUBG isimli yapım, ”Test” ile birlikte ”Experimental” şeklinde iki tane değişik deneme platformuna sahip olmasıyla öne çıkıyor. Test Serverı, oyuna getirilmiş olan her güncellemeyi oyuncuların denemesi için sunmaktayken Experimental Server üzerinde de sadece yeni haritalar deneniyle. Bundan dolayı Experimental Server sadece ihtiyaç olması halinde aktif edilmekte.

2017 senesinin ilk çeyrek dilimi içerisinde Bluehole şirketinin piyasaya sürmüş olduğu PlayerUnknown’s Battlegrounds adlı yapım, oyun dünyasının o zamanlardaki en popüler Battle Royale yapımı olarak öne çıkan H1Z1 adlı yapıma da çok dişli bir rakip olmuştu. Bir müddet sonrasında çok ciddi bir ivme kazanarak zirveye oynamaya başlamış bulunan PUBG adlı yapım, en sonunda H1Z1 adlı yapımı tahtından etmiş oldu. Bunu yapabilmesinin en önemli sebebi de oyunun test aşamalarından itibaren kitleye, yani oyuncular için çok yakında bulunan bir yapıya sahip bulunması.

Zirveye oynamayı sürdüren yapım olmanın yükünü çok başarlı bir biçimde sırtlamış olan Krafton (Bluehole şirketi 2018 senesinin Kasım ayında değiştirilmiş oldu), oyuna getirilmesi konusunda planlar yapılan ve test edilmesi gerekli olan bir takım içeriklerini direkt olarak oyuncu kitlesine tecrübe ettirme amacıyla Test Server ismine sahip platformu kurmuş oldu. 2017 senesi içerisinde duyurusu yapılan bu test platformuna ilave bir şekilde de çok bir zamanın ardından Experimental Server isimli değişik bir test sunucusu kurulmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.