OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PS5’te verilerin USB kopyalanması desteklenmemekte

PS5'te verilerin USB kopyalanması desteklenmemekte

30

 

19 Kasım 2020 tarihi içerisinde raflardaki yerini almaya hazırlanan yeni nesildeki oyun konsolları arasında meraklı bir şekilde beklenen PlayStation 5 konsolu, verilerin USB belleklere kopyalanmasını hiç bir şekilde desteklememekte. Bunun kapsamında ise oyuncuların dosyalarını kayıt altına alabilme amacıyla PlayStation Plus abonelerine sunulmuş olan bulut depolamayı kullanmaları gerekli.

PlayStation 4 konsolu kullananlar, kayıtlı durumda bulunan oyun verilerini ”Ayarlar” isimli menünün üstünden PS4 sistemine bağlı durumda bulunan bir USB depolama cihazına kopyalayabilmekteler. USB bellek içerisine kopyalanmış olan bu kayıtlı verileri isterseler yedek şeklinde kullanabilir, eğer dilerseniz de farklı bir PS4 veyahut PS5 konsola aktarım yapabilirsiniz. Fakat söz konusu bu aynı durum ne kadar üzücüdür ki PS5 konsolu üzerinden kopyalama yapmak amacıyla geçerli bir durumda değil.

Paylaşılmış olan en yeni görüntülere bakılır ise PlayStation 5 konsolu, şu andaki kayıtlı durumda bulunan verilerin harici depolama cihazlarına kopyalama yapılmasını hiç bir şekilde desteklememekte. Diğer taraftan kullanıcıların kayıtlı durumda bulunan dosyaları bir PS5’ten ötekisine taşımak amacıyla tek bir seçenekleri de, PlayStation Plus aboneliği içersinde sunulmakta olan Sony şirketinin kendisine ait bulut depolama sistemi gibi gözükmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.