OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PS5’e olan talepler yoğun

PS5'e olan talepler yoğun

27

 

Görünüşe bakılır ise yeni çıkan ürünlerle ilgili kullanılmaya devam edilen ”raflardaki yerini alacak” şeklindeki söz PlayStation 5 konsoluyla alakalı geçerli durumda bulunmayacak. Sony şirketi yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde PS5 konsoluna ilk 12 saatte gelmiş olan talebin PS4 konsoluna ilk 12 hafta içerisinde gelmiş olan talebi ardında bırakmış olduğunu ifade etti.

Ekim aylarının son günlerine gelmiş durumdayız ve Kasım ayının içinde PlayStation 5 konsolu dünyanın tamamında çıkışını gerçekleştirmiş olacak. Tanıtılmış oldukları günden bu zamana kadar hayranlar arasında dönmeye başlayan PlayStation 5 konsolu mu Xbox Series X konsolu mu şeklindeki tartışmaya Sony şirketinin tarafından çok etkileyici bir açıklama gelmiş oldu.

Sony şirketinin yapmış olduğu özel bir açıklama, firmanın yeni nesil konsoluna karşı duyulan talebin ne denli yüksek seviyede bulunduğunu da gözler önüne sermiş oldu. Sony şirketinin yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa PlayStation 5 konsolu, ilk 12 saatlik zaman diliminde PlayStation 4 konsolunun ilk 12 haftalık zaman diliminde satmış olduğundan daha fazla satış elde etmiş oldu.

PlayStation 5 konsoluna karşı olan bu talep, PlayStation 4 konsolunun da çıkmadan önce fazlasıyla yoğun bir taleple karşılaşmış olduğunu düşünecek olursak fazlasıyla etkileyici bir hale gelmiş oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.