OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PS5’e meydan okumakta

PS5'e meydan okumakta

9

 

Nvidia şirketinin bulut odağına sahip oyun servislerinden GeForce Now, 2 senelik beta sürecini en sonunda tamamlamış oldu. Oyun bilgisayarına sahip durumda bulunmadan, yüksek profil bulunan oyunları oynayabilmenizi sağlamakta olan söz konusu bu platform, arka kısımda PS5 konsoluna bile meydan okuyabilecek çok önemli bir donanım çalıştırmakta.

Tahmin edebilecek olduğunuz gibi GeForce Now isimli servis, Nvidia şirketinin kendisine ait RTX GPU’larını kullanmakta. TUM_APISAK ismine sahip bir Twitter kullanıcısı aracılığıyla sızdırılmış olan benchmark sonuçlarına bakılır ise bulut odağına sahip oyun servisi, gücünü de Nvidia T10-8 ismine sahip benzeri olmayan bir grafik kartından almakta. RTX 2080 Ti Super benzerindeki GPU’lar üzerinde bulunmakta olan Turing mimari TU102’i temel almış bulunan bir grafik kartı, 8 GB’lık bir vRAM ile beraber gelmiş oluyor.

2 sene boyunca devam eden beta süreci süresince 300.000 kişiden oluşan bir test ekibi tarafından denenmiş olan GeForce Now, ortalama bir bilgisayar üzerinde bile yüksek profilli özelliğe sahip oyunları tavan çözünürlük ile de akıcı bir biçimde oynamanıza olanak sağlıyor. Öteki bir deyiş ile, bundan böyle uygun fiyata sahip bir dizüstü bilgisayar dahi, GeForce Now aracılığıyla PS5 ile birlikte Xbox Series X konsoluna da meydan okuyabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.