OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PS5 üzerinde her bir yeni kupa açıldığı zaman ses kaydı yapılıyor!

PS5 üzerinde her bir yeni kupa açıldığı zaman ses kaydı yapılıyor!

108

 

Sony şirketinin ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde piyasaya çıkartılan yeni nesil oyun konsollarından PlayStation 5’in çok daha yeni bir özelliği daha ortaya çıkmış oldu. Reddit kullanıcılarından bir tanesinin yapmış olduğu paylaşıma bakılırsa söz konusu bu konsol, oyunlar üzerinde her bir kupanın kilidini açmış olduğunuzda sesinizi kaydetmekte.

Japonya da merkezi bulunan teknoloji devlerinden Sony şirketi, yeni nesilde karşımıza çıkan konsolu PlayStation 5 konsolunu ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde bütün dünya üzerinde piyasaya sürmüş oldu. Stoklar çok kısa bir zaman içinde tükenmiş olsa da PlayStation 5 konsolunu satın almayı başarabilmekte olan şanslı bir takım oyuncular, yeni nesilde karşımıza çıkan konsolun özelliklerini deneyimleme konusunda da fırsat yakalamış oldu.

Bunun kapsamında PlayStation 5 konsolunun pek çok özelliği kullanıcılarla paylaşılmış bir durumda olsa bile Reddit kullanıcılarından bir tanesi, daha önce hiç bir şekilde söz edilmeyen bir özelliği keşfetmiş olduğunu duyurdu. Reddit kullanıcısının söz konusu bu paylaşımına bakılırsa konsolun kontrolcüsü DualSense, oyunlar içerisinde her bir kupanın kilidi açıldığı zaman oyuncuların sesini kaydetmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.