OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PS5 üzerinde hangi türde oyunlar olacak?

PS5 üzerinde hangi türde oyunlar olacak?

18

 

Son zamanlarda herkesin gözü PlayStation 5 konsolunda ve yeni nesil konsolun oyun dünyası üzerindeki seyrini değiştirmesi konusunda bir beklenti var. SIE Worldwide Studios şirketinin Başkanı görevinde bulunan Hermen Hulst, yakın zaman içerisinde gerçekleştirilen bir röportaj esnasında herkesin merak etmekte olduğu bir konuya açıklık getirmiş oldu ve PS5 adlı konsolda ne tarz oyunlar yapacak oldukları konusunda açıklamada bulundu.

Sony şirketi, PlayStation 4 konsolunda yer alan oyunculara God of War adlı yapımın yanı sıra Uncharted 4: A Thief’s End adlı yapım ile birlikte Marvel’s Spider-Man adlı yapım, Horizon: Zero Dawn adlı yapım ve Bloodborne adlı yapım gibi çok fazla sevilen, hikaye odağına sahip oyunlar sunmuş oldu. Böyle olması da Sony şirketinin başarılı bir stratejiydi ve konsol üreticisi firma aynı çizgiyi PS5 konsolu üzerinde de devam ettirecek.

Hulst, Sony şirketinin gelecek dönemde daha çok tek oyunculu, hikaye odağına sahip oyun yapmaya kararlı durumda bulunduğunu ifade etti. PlayStation Blog’a özel bir konuşma gerçekleştiren Hulst konuşmasında; ”Daha öncesinde gerçekleşmiş olduğu gibi donanıma fazlasıyla bağlı durumdayız ve platforma özel hikaye odağı bulunan, tek oyunculu oyunlara fazlasıyla önem vermekteyiz. Aynı zaman içerisinde deneylerin yanı sıra yeni fikirlere de açık durumda bulunacağız. Bana kalırsa böyle olması da Worldwide Studios şirketinin DNA’sının çok önemli bir parçasıdır.” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.