OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PS5 Remote Play dağıtım işlemi başladı

PS5 Remote Play dağıtım işlemi başladı

108

 

PlayStation 4 konsolları için, ‘PS5 Remote Play’ adına sahip bir uygulama yüklenmeye başlamış durumda. Otomatik bir şekilde yüklenmiş olan bu uygulama, PlayStation 5 konsolunda yer alan oyunların PlayStation 4 konsolu üzerinde oynanabilmesini sağlıyor olacak. Fakat PlayStation 5 konsolu daha halen piyasaya sürülmediği için, uygulama şu anda işlevsel bir durumda.

Oyunseverlerin çok büyük bir heyecanla beklemekte oldukları hafta gelip çatmış durumda. Japonyada merkezi bulunan teknoloji devlerinden Sony şirketi, yeni oyun konsolu olarak öne çıkan PlayStation 5 konsolunu bu haftanın içinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan oyuncularla buluşturmuş olacak. Avrupa içerisinde yer alan oyuncular de bu konsolla gelecek hafta tanışmış olacaklar. Konsolun aslında oyuncuları tam olarak ne kadar memnun edecek olduğu da önümüzdeki günlerde belli olacak fakat yaşanmış olan bir gelişme, PlayStation 5 konsolunun PlayStation 4 konsoluna sahip olanları da etkileyeceğini göstermekte.

PlayStation 4 sahiplerinin bazılarından gelmiş olan bildirimlere bakılırsa mevcutta yer alan konsollar bundan böyle çok daha yeni bir uygulamaya daha sahip durumda. Bu söz konusu uygulama ise, ‘PS5 Remote Play’ şeklinde adlandırılmakta. Uygulamanın asıl maksadı da isminden de anlaşılabilecek olduğu gibi, PlayStation 5 konsolunda yer alan oyunlara PlayStation 4 konsolu üstünden ulaşabiliyor olmak. Fakat şu anda bu söz konusu uygulamanın işlevsiz bir durumda bulunduğunu söylemekte gerekli. Zira PlayStation 5 konsolu, halen resmi bir şekilde piyasaya sürülmüş değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.