OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PS5 Digital Edition’un TR fiyatı ne kadar olacak?

PS5 Digital Edition'un TR fiyatı ne kadar olacak?

7

 

Japonya da merkezi bulunan teknoloji devlerinden Sony şirketinin ardımızda bırakmış olduğumuz senenin son dönemleri içerisinde piyasaya sürmüş olduğu PlayStation 5 konsolunun Dijital Edition sürümü, en sonunda ülkemize de gelmiş olacak. PlayStation’ın Türkiye’de yer alan tüketicilere özel olarak oluşturmuş olduğu resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımlara bakılırsa Şubat ayı içerisinde bizlerle buluşmuş olacak

PlayStation 5 konsolunun BluRay disk girişi mevcut durumda bulunan versiyonu, ardımızda bırakmış olduğumuz aylarda fazlasıyla az bir stok miktarıyla piyasaya çıkartılmıştı. Fakat bu söz konusu ürünler fazlasıyla kısa bir zamanın içinde tükendiğinden dolayı ortalık, tabiri caiz ise karaborsacılara kalmış oldu.

PlayStation 5 konsolunun normal sürümüyle digital edition arasında yer alan tek bir fark, disk giriş kısmından ibaret. Oyunseverler, normal sürüm içerisinde oyunların fiziksel kopyalarını da satın alabilmekteler. Fakat Digital Edition şeklinde adlandırılmış olan sürüm üzerinde bu şekilde bir olanak yok. Yalnızca PlayStation Store üstünden satın alım yaparak, bu oyunları konsolunuzun üzerine indirmeniz gerekli. Fakat söz konusu bu olaya fiyat yönünden bakacak olursak, mevcut bir durumdaki koşulların altında 5.999 Türk Lirası tutarındaki fiyatın fazlasıyla normal bir durumda bulunduğunu ifade edebiliriz..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.