OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PS 5 ilk kez canlı bir şekilde görülmüş oldu

PS 5 ilk kez canlı bir şekilde görülmüş oldu

31

 

Eğer hatırlarsanız Sony şirketi, sadece birkaç ay öncesinde PlayStation 5 adlı konsolun gelecek olduğunu doğrulamış fakat konsolla alakalı tasarımın tam olarak neye benzeyecek olduğu konusunda hiçbir açıklama yapmamıştı. Buna karşın yeni karşımıza çıkacak konsolun tasarımıyla birlikte özellikleri konusunda bu zamana kadar pek çok değişik sızıntıyla karşılaşmıştık.

Bugünlerde ortaya çıkmış olan yeni bir görüntü ise PlayStation 5 konsolunun kontrol cihazını ilk defa kanlı canlı bir şekilde görmemizi sağlamış oldu.

Sadece birkaç ay öncesinde sızdırılmış olan ve değişik kaynaklar tarafından da doğrulanmış bulunan PS 5 geliştirici kiti fotoğrafları üzerinde DualShock 5 cihazını da net olmasa bile görmüştük. Bu güne dek hakkında devamlı olarak tahminler yürütmüş olduğumuz kontrol cihazına yönelik paylaşılmış olan yeni fotoğraflarda tasarımının yanı sıra vadedilen özelliklerle ilgili olarak daha somut tahminler yürütebilmeye imkan sağlamakta.

Paylaşılmış olan fotoğraf üzerinde de görülebilecek olduğu gibi genel hatlarından dolayı DualShock 4’e fazlasıyla benzeyen bir görüntüsü bulunan DualShock 5, kontrol cihazının üst bölümünde bulunan dokunmatik ekranlı yüzeyin biraz daha büyümesiyle çok fazla dikkat çekmekte. Bunla beraber yeni kontrol cihazının şu zamana kadar bilinmekte olan öteki özelliklerinden ”dokunsal geri bildirim” ismi verilmiş olan yeni bir titreşim teknolojisinin yanı sıra ayarlanabilir özelliğe sahip tetik tuşları yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.