OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PS 5 depolama alanı tam olarak ne kadar olacak?

PS 5 depolama alanı tam olarak ne kadar olacak?

95

 

Sony şirketi PlayStation 5 konsoluyla alakalı yapmış olduğu açıklamalar üzerinde konsolun sahip bulunduğu teknik özellikleri açıklama konusuna çok fazla da yanaşmamakta. PS5 adlı konsolun depolama alanı da bu konuda açıklama gerçekleştirilmeyen alanlardan bir tanesi. Konsolun mevcut durumdaki depolama özellikleriyle ilgili olarak şu anda tahmin yürütebilmekteyiz.

Sony şirketi, PlayStation 5 konsolu üzerinde geleneksel bir durumdaki HDD depolamayı kullanmanın yerine SSD kullanmaya başlayacak. Böyle olması da sistemin çok daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamaktayken potansiyel depolama alanıyla alakalı seçeneklerimizi de kesinleştirmeye yardımcı olabilecek.

Sony şirketi, PlayStation 4 konsolunu piyasaya sürmüş olduğunda 2 tane versiyon bulunmaktaydı. Bu söz konusu versiyonlardan bir tanesinde cihazın mevcut durumdaki depolama alanı 500 GB boyutundayken biraz daha çok para verebilmiş olanlar evlerine 1 TB’lik büyük bir depolama alanı bulunan versiyonu götürebilmekteydi. 2016 senesi içerisinde çıkmış olan PS Slim de benzer versiyonlara sahip durumdaydı.

Bundan dolayı da muhtemel olarak Sony şirketi yeni konsollar üzerinde en az 1 TB’lik bir depolama alanı kullanmaya başlayacak. Bu söz konusu depolama alanı da en temel bir durumdaki versiyonların özellikleri arasında bulunuyor olacak. Sony şirketinin çok yakın bir zaman içerisinde yeni konsolla ilgili olarak çok daha fazla detay paylaşması konusunda bir beklenti var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.