OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PS 2 efsanesi 20. yaşını dolduracak

PS 2 efsanesi 20. yaşını dolduracak

6

 

Sony şirketinin bütün zamanların en fazla satışı yapılan oyun konsollarından PlayStation 2, yirminci yaşına girmek üzre. Pekala bu konsolu bu denli sattırmış olan ve bu denli çok sevilmesini sağlamış olan şey tam olarak neydi?

Bir neslin ciddi bir açıdan oyuncu olmasını sağlamış olan PlayStation 2 adlı konsol, bu sene 20. yaşına girmeye hazırlanmakta. Sony şirketinin bu devrimsel niteliğe sahip oyun konsolu ilk olarak 4 Mart 2000 tarihi içerisinde Japonya’da satışa çıkmıştı. Hemen sonrasında bütün dünyanın tamamına yayılmış olan PS 2 konsolu, Avrupa’ya da 24 Kasım 2000 tarihi içerisinde geldi.

PlayStation 2 adlı konsol, orijinal bir durumdaki PlayStation oyunlarına destek verebilecek bir biçimde çıkış gerçekleştirdi. Aynı zaman içerisinde bir DVD oynatıcıya da ev sahipliği yapmakta bulunan bu cihaz, dünyanın genelinde pek çok evde kendisine yer edinmeyi başardı.

Sony şirketinin 1999 senesinde duyurusunu yaptığı PlayStation 2 adlı konsol, piyasaya çıkmış olduğu günden bu zamana kadar 155 milyon tane alıcıya ulaşmış oldu. Böylelikle de bu oyun konsolu dünya üzerindeki en fazla satmış olan oyun konsolu olma unvanını elinde tutmayı başardı ve halen de bu unvanı kimseye bırakmış değil. O kadar ki Sony şirketi, yeni nesil oyun konsollarıya dahi bu başarıya ulaşmayı başaramadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.