OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Pokemon Sword and Shield ile alakalı yeni bir vieo paylaşıldı

Pokemon Sword and Shield ile alakalı yeni bir vieo paylaşıldı

16

 

Yeni karşımıza çıkacak olan Pokemon Sword and Shield isimli oyuna ait tanıtım videosu, oyunlara ilave edilmiş olan pek çok yeni yeteneğin yanı sıra saldırılardan bir kısmını da açık bir şekilde göstermekte. Pokémon World Championship dahilinde söz konusu bu yeni videoyu paylaşmış olan Pokémon Company isimli şirket, oyuna ilave edilecek çok daha stratejik bir durumda bulunan özellikleri de tanıtmış oldu.

Video izlendiğinde en fazla dikkat çekmeyi başaran duyurulardan biri ise Galarian Weezing’e getirilmiş olan ”Neutralizing Gas” isimli yeni bir kabiliyetti. Weezing’in aslında çevresel bir çeşidi olarak öne çıkan bu özek Pokémon, oyunda yer alan öteki Pokémonların kabiliyetlerini tamamen etkilerini etkisiz bir duruma getirebilmeyi başarıyor ki bu durumun rekabetçi oyunlara yansımış olmasının büyük olacağı açıklanmakta. Dolayısı ile rekabetçi oyunlar üzerinde Neutralizing Gas isimli kabiliyetle beraber Galarian Weezing iismli pokemon, oyuncuların vazgeçilmez pokemonları arasında yer alacaktır.

Video üzerinde görülmüş olan bir başka detay ise, Çelik ile Uçan çeşitte yer alan bir Pokémon şeklinde bildiğimiz Corviknight’ın ”Hidden Ability Mirror Armor” isimli özelliğe sahip olarak karşımıza çıkması. ”Stat” düşürmekte olan etkilerin geri tepmesini sağlamakta olan söz konusu bu yeni özellik, Corviknight’ı belirli bazı saldırılardan korumuş olacak ve böylelikle de gerçekleşen savaşları üzerindeki etkisi daha fazla artmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.