OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Pokemon Go oyununun rakibi olarak duyuruldu

Pokemon Go oyununun rakibi olarak duyuruldu

129

 

10. sene dönümünü kutlamakta olan Minecraft platformu artırılmış gerçeklik versiyonuyla birlikte mobil cihazlara da gelecek. Pokemon Go oyunuyla benzeyen bir biçimde Minecraft Earth isimli sürümü içerisinde artırılmış gerçeklikle beraber dış dünyayı da oyunun içine taşımış oluyorsunuz.

Minecraft isimli yapımın klasik durumdaki bloklardan oluşmakta olan dünyası üzerinde yapılar inşa etmeye devam ederken, yeni kaynakları toplayabilme ve yaratıcılığınızı ifade etme konusundaki bir özgürlüğe sahip olmayı da sürdürmektesiniz.
Microsoft şirketinin çatısı altında yer alan Minecraft popülerliğinden kesinlikle hiçbir şey kaybetmemekte. En son ise oyun, yeni bir tane rekor daha kırmış bir vaziyette.

Genel açıdan bakıldığında Pokemon Go isimli oyunla aynı işleyişe sahip durumda bulunduğunu da söylesek yanlış olmaz. Oyunu açtığınız anda kamera da aktif bir duruma geliyor ve Minecraft üzerinde yapmış olduğunuz şeyleri artık gerçek dünya üstünde simule etmeye başlamış oluyorsunuz. Buna ilave bir şekilde Minecraft Earth isimli oyuna öteki oyuncular hazırlamış olduğunuz yapıları da görebilmekteler.

Open Street Map isimli verilere dayanılarak görevlerin oluşturulmuş olduğu bu özel oyunun altyapısı, Microsoft Azure üstünde yürütülmekte. Kapalı betayla birlikte testlerin başlayacak olduğu bu oyunun bütün kullanıcılara sunulacka olması ise, yaz ya da sene sonunu bulmuş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.