OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation Vue dönemi artık sona ermiş durumda

Playstation Vue dönemi artık sona ermiş durumda

26

 

Ortalama bir şekilde beş sene önce ortaya çıkmış olan Sony şirketinin bulut tabanına sahip TV serilerinden PlayStation Vue, 30 Ocak Perşembe gününde resmi bir şekilde erişime kapatılmış durumda. Sony şirketi, hizmetini geçmiş olduğumuz senenin Ekim ayı içerisinde geri çekecek olduğunu ve kullanıcılar için planını gerçekleştirmeden hemen öncesinde çok daha önemli bir bildirimde bulunacak olduğu konusunda açıklamada bulundu.

PlayStation 3 konsolu ile birlikte PlayStation 4 konsolları üzerinde hizmet vermekte olan, Discovery ile birlikte FOX, CBS, ve NBC benzerindeki dünyanın en popüler kanallarıyla birlikte 75 taneden çok kanal canlı bir şekilde izlenebilmekteydi. Apple TV’yle aynı mantık üzerinde çalışmakta olan bu uygulama, Sling TV ile birlikte YouTube TV ve de Hulu‘nun bulunduğu rekabet ortamı üzerine daha çok direnebilmiş değil.

Sony şirketi, söz konusu bu rekabetten çekildikten hemen sonrasında PlayStation kullanıcıları için tek bir açıklamasını ”PlayStation Vue bundan böyle mevcut bir durumda değil. Desteğinizden dolayı teşekkür ediyoruz” şeklindeki mesajı PS Vue aboneleri için uygulama giriş kısmına bu mesajı ilave ederek yapmış oldu.

Bu söz konusu hizmetin kapanmış olmasıyla birlikte, en azından PlayStation konsollarının üstündeki canlı TV ile alakalı alternatiflerin akıbeti de tahmin edilmekte. Öteki rakiplerin yanında YouTube TV platformunun abone sayısını çoğaltarak, bu alan içerisinde rakipsiz bir durumda bulunacağı olanaklı bir gelişme şeklinde gösterilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.