OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation üzerinde maskot değişikliği yaşanacak

Playstation üzerinde maskot değişikliği yaşanacak

17

 

Sony şirketinin ilk önce 2013 senesi içerisinde PS4 konsoluyla birlikte bize sunmuş olduğu Astro Bot isimli karakter, PlayStation 5 adlı konsolda Astro’s Playroom’la beraber tekrardan dönmüş oldu. Astro Bot, PlayStation 5 adlı konsolun unutması zor bir simgesi olma yolunda hızlı bir şekilde ilerlemekte.

2020 senesi aslında oyun dünyasıyla ilgili olarakta fazlasıyla hareketli geçmiş bir durumda. DOOM: Eternal adlı yapımın yanı sıra The Last of Us Part II adlı yapım ile birlikte Call of Duty: Black Ops Cold War adlı yapım, Assassin’s Creed Valhalla adlı yapım ve daha bir çok büyük yapım bu sene içerisinde bizimle buluşmuş oldu. Bu söz konusu yapımların yanında Among Us adlı yapım ile birlikte Fall Guys adlı yapım benzerindeki oyunlar ise aniden oyun dünyasını sallamış oldu.

Lakin oyun dünyası içerisine tamamen sürpriz bir biçimde giriş gerçekleştirmiş olan bir isim daha bulunuyordu: Astro’s Playroom. Sony şirketinin PlayStation 5 ismine sahip oyun konsolu üzerinde ön yüklü bir şekilde göndermiş olduğu söz konusu bu oyun, üç boyutlu bir platform oyunu olarak öne çıkıyordu. Lakin bu söz konusu oyunun en önemli özelliği de oynamış olduğumuz karakter Astro’nun PlayStation adlı konsolun yeni maskotu olarak öne çıkmasıydı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.