OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation Türkiye içerisinde dudak uçuklatan zamlar

Playstation Türkiye içerisinde dudak uçuklatan zamlar

126

 

PlayStation Türkiye; Marvel’s Avengers adlı yapımın yanı sıra FIFA 2020 adlı yapım ile birlikte PES 2021 adlı yapım ve Need for Speed Heat adlı yapım gibi pek çok oyunun fiyatında dudakları uçuklatacak zamlar yapmış durumda. 500 Türk Lirası civarlarında bulunan maksimum seviyedeki oyun fiyatları, yeni zamların hemen sonrasında da 700 Türk Lirası tutarını aşmış bir vaziyette.

Ülkemiz içerisinde ateş pahası haline gelen konsol oyununun fiyatları, her geçmiş olduğumuz gün artış göstermeye de devam etmekte. Oyuncular daha halen yeni nesil konsolların fiyatını hazmedememiş durumdayken PlayStation Türkiye, tekrardan pek çok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratabilecek bir karar alarak oyun fiyatları üzerinde çok ciddi bir artışa gitmiş oldu.

Yapılmış olan son zamlar ile beraber daha öncesinde 500 Türk Lirası seviyelerinde bulunan maksimum seviyedeki oyun fiyatları, şu zamanlarda da 700 Türk Lirası tutarını aşmış bir vaziyette. PlayStation Türkiye ekibi de fiyat artışı konusunda herhangi bir sebep göstermemiş olsa da artışa neden olarak döviz kurunun yanı sıra PlayStation 5 konsoluna ait oyunların 80 euro seviyelerinden satışa çıkış yapacak olması gösterilebilmektedir..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.