OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation platformu kendisine ait stüdyoyu açmakta

Playstation platformu kendisine ait stüdyoyu açmakta

12

 

Oyun dünyası içerisinde çok önemli pay sahibi olarak öne çıkan Sony şirketi, kendi bünyesi içerisinde kurmuş olduğu yeni bir tane oyunla beraber film stüdyosunu açmakta. Teknolojinin devi bu projenin dahilinde PlayStation platformunda çıkmış olan oyunları film ile birlikte dizi durumuna getirmiş olacak.

Yeni nesildeki konsolla alakalı ilk resmi durumdaki detaylar ise Sony şirketi tarafından gelmiş oldu. Sony şirketi yapmış olduğu açıklamayla beraber PlayStation 5 konsolunun özellikleriyle ilgili ilk resmi açıklamayı da gerçekleştirmiş oldu.

Sony şirketi, oyunlarına takviye maksatlı bir şekilde kurmuş olduğu yeni stüdyosuyla birlikte mevcut durumdaki oyunlarını kendi çatısının altında film veyahut dizi durumuna getirmiş olacak. Böylelikle de, öteki sinema devlerini beklemek mecburiyetinde kalmamış olacak.

Stüdyonun yöneticilik görevini üstlenecek olan şirkette kesinleşti. Firmaya oyun pazarlama hususunda yardımcı olmaya devam eden Asal Qizilbash şirketi yeni kurulan bu stüdyonun da sorumlusu oldu. Faaliyetlerin başlamış olduğu da bilgilerin arasında bulunuyor. Ve hatta Sony Picture şirketinin dağıtım konusunda yardım edecek olması (yan bir marka) maksadıyla, Sony Picture şirketine ait California’da yer alan fuarda organizasyonların başlamış olduğu da resmen duyuruldu.

Bahsi geçen bu girişim Sony Worldwide Studios şirketinin Başkanı görevinde bulunan Shawn Layden tarafından da denetlenmekte. Yeni kurulmuş olan bu marka, özel yapımların yer aldığı kategoriden tamamen bağımsız bir şekilde faaliyet gösteriyor olacak. Halen bir proje seçiminin yapılmamış olduğu da resmi bir şekilde açıklandı.

Yapılmış olan açıklama içerisinde Marvel yapımcılarından Kevin Feige’yle de görüşülmekte olduğu aktarıldı. Bu, yeni kurulan stüdyonun etkileyici durumdaki adımlar atacak olduğunun en önemli göstergelerinden sadece bir tanesi. Öte yandan firma yeni filmler üretebilmek amacıyla acele etmiyor olacak. Bu ise çok daha kaliteli işler çıkacak olduğuna işaret etmekte.

E3 2019 isimli fuara katılmamış olan Sony şirketi, yeni stüdyosunu güçlendirebilmek ve PlayStation 5 isimli konsolunu geliştirebilmek amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam etmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.