OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation 5’le beraber geri gelebilir

Playstation 5'le beraber geri gelebilir

18

 

Silent Hill isimli serinin tekrardan başlayacak olduğu yönünde çıkan söylentiler uzun bir zamandır devam etmekte. Konami şirketi de, Silent Hill adlı serinin marka haklarına sahip bir durumda ve söz konusu seriyi Sony şirketiyle beraber PlayStation 5 konsoluna getirip tekrardan canlandırmayı planlamakta.

Korku oyunlarıyla alakalı sızıntıları sayesinde tanınırlık elde eden Aesthetic Gamer’a bakılırsa Sony şirketinin finanse etmiş olduğu yeni bir proje sayesinde Konami şirketi, daha öncesinde iptal edildiği açıklanan Silent Hills’i geri getirme konusunda planlar yapıyor. Sony şirketi, yeni karşımıza çıkacak Silent Hill oyunlarını PS5 konsoluna geri getirebilmek amacıyla Konami şirketinin Hideo Kojima’yla ilişkisini düzeltmeye gayret ediyor.

Öte taraftan SIE Japan Studio şirketi tarafından yönetilmekte olan farklı bir projenin de ana seriyi geri getirmeye odaklanmış olduğu iddia ediliyor. Yeni bir tane daha oyununun ortalama bir şekilde bir seneden beri geliştirilmekte olduğu ve proje içerisinde Keiichiro Toyama’nın yanı sıra Akira Yamaoka ile birlikte Masahiro Ito isimlerin yer almakta olduğu konuşulmakta. Öte yandan söz konusu bu oyunların Telltale tarzında seçimlere dayalı bir durumda ve hikaye odaklı şeklinde gelecek olduğu da iddia edilmekte.

Sony şirketi Kojima’yla beraber Telltale / Supermassive oyunlarına benzemekte olan başka bir proje üstünde çalışmakta da olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.