OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation 5 Pro açıklaması geldi

Playstation 5 Pro açıklaması geldi

18

 

Hızlı bir şekilde gelişmiş olan teknoloji, konsolların piyasaya sürülmesinin çok kısa bir zaman sonrasında eski teknoloji şeklinde nitelendirilmesine sebep olmakta. 2013 senesinde gerçekleşen lansmanlarından çok kısa bir zamandan sonra P4 konsolu ile birlikte Xbox One isimli konsollar eski oyun konsolları vaziyetine döndü. Sony şirketi, bu söz konusu problemi PS4 isimli konsoldan sonra PS4 Pro konsolunu piyasaya çıkartarak atlatmış idi. Microsoft şirketi de Xbox One X isimli konsolu piyasaya sunup eskime probleminin üstesinden gelmiş idi.

Sony şirketi, şimdi ise PlayStation 5 isimli konsolla oyun konsolu teknolojisi üzerinde çok önemli bir devri açma konusunda planlar yapıyor. Sony şirketi, PlayStation 5 isimli konsolunu paylaştıktan hemen sonra yerinde durabilecek gibi de gözükmüyor. Ortaya çıkmış olan haberler, PlayStation 5 adlı konsolun piyasaya çıkmasından sadece birkaç sene sonra PlayStation 5 Pro konsoluyla karşılaşacak olduğumuzu işaret etmekte.

PlayStation 5 isimli konsolun ise, 6 ila 7 senelik bir zaman süresince konsol piyasası üzerinde boy göstereceği açıklanmış durumda. Sony şirketinin yöneticileri arasında yer alan Masayasu Ito, Game Informer ile yapmış olduğu röportaj esnasında söz konusu bu oyun konsollarının teknolojilerinin geçerli bir durumdaki zamanının kısalmış olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.