OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation 5 platformundaki depolama problemi çözülmüş durumda

Playstation 5 platformundaki depolama problemi çözülmüş durumda

11

 

Sony şirketinin çok daha yeni bir yazılım güncellemesinin üstünde çalışmakta olduğu ortaya çıkmış oldu. Bloomberg platformunun doğrulamış olduğunu iddia ettiği bilgilere bakılırsa firma, konsolun fanıyla alakalı hızın kilidini kaldırmayı planlamakta. Bunun asıl sebebi, firmanın çok yakın bir gelecek içerisinde üçüncü taraf M.2 SSD kullanılmasına izin verecek olması.

Japonya da merkezi bulunan teknoloji devlerinden Sony şirketinin PlayStation 5 konsoluyla alakalı oyuncuları çok fazla sevindirmiş olacak yeni planlarının olduğu ortaya çıkmış durumda. Bloomberg üzerinde yer almış olan bir habere bakılırsa firma şu dönemlerde, PlayStation 5 konsoluyla alakalı çok daha yeni bir yazılım güncellemesinin üstünde çalışmakta ve bu söz konusu yazılım güncellemesi, PlayStation 5 konsolunun sahip durumda bulunduğu 120 milimetre büyüklüğündeki fanın çalışma hızının arttırılabilmesini sağlamış olacak.

Sony şirketi, PlayStation 5 konsolu üzerinde 825 GB’lik kapasitesi bulunan bir SSD kullanmakta. Bu söz konusu SSD’nin de yalnızca 667 GB’lik kısmı oyunlar için kullanılmakta. Firma, bugüne dek herhangi bir şekilde üçüncü taraf M.2 SSD desteği de açıklayabilmiş değil. Bu vaziyeti değiştirmeyi amaçlamış olan Sony şirketi, yazılım ile alakalı güncellemesini hazırlamasının ardından üçüncü taraftaki M.2 SSD desteğini sunabilmeyi, oyuncular için depolama alanını genişletme olanağı sunmasının yanı sıra konsolun aşırı bir seviyede ısınmasını da engellemeyi amaçlamakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.