OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation 5 Mayıs ayında resmen tanıtılacak olabilir?

Playstation 5 Mayıs ayında resmen tanıtılacak olabilir?

21

 

Bir müddet önce hem teknik durumda bulunan özelliklerini hem ise yeni kontrol cihazına görme olanağı yakalamış olduğumuz PlayStation 5 adlı oyun konsoluyla alakalı geri sayım bütün heyecanıyla devam ediyor. Bugün ortaya atılmış olan çok daha yeni bir iddia ise, sonbahar mevsiminde tanıtımın yapılması beklenen PS5 adlı konsolun mayıs ayı içerisinde gün yüzüne çıkabilecek olduğuna işaret etmekte.

Sony şirketinin yedi senelik uzun bir bekleyişin sonrasında bizlere sunacak olduğu bu yeni oyun konsolu PlayStation 5, üzerinde barındıracağı birbirinden etkileyici özelliklerden dolayı da oyun dünyası üzerinde bir çağı kapatarak çok daha yeni bir çağ açmaya hazırlanmakta.

AMD şirketinin RDNA 2- tabanına sahip olan işlemcileri, Ray Tracing, 16 GB’lık GDDR6 RAM ile birlikte SSD ve de geriye dönük olarak uyumluluk, yeni nesil oyun konsolu üzerinde görecek olduğumuz etkileyici özelliklerden yalnızca bir kaç tanesi. İlave bir şekilde, çok kısa bir zaman önce de PS5 adlı oyun konsolunun DualSense ismindeki yeni oyun kolu da karşımıza çıkmıştı. Bütün bunları şöyle bir düşündüğümüz zaman; konsolla ilgili olarak zaten bilgi sahibiyiz ditebilmekteyiz fakat halen PS5 adlı konsolun kasa tasarımını görmüş bir durumda değiliz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.