OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation 5 konusunda büyük bir beklenti

Playstation 5 konusunda büyük bir beklenti

33

 

Oyun konsoluyla alakalı sektör günler geçtikçe daha çok karşımıza çıkmaya başlamış durumda. Bunun asıl nedeni ise, bu sektörün ileri gelen firmalarından Sony şirketi ve Microsoft şirketinin yeni nesil oyun konsollarını bu yılın son dönemlerinde piyasaya çıkartmayı planlıyor olmaları.

Geçmiş olduğumuz günler içerisinde bir röportaj gerçekleştiren Xbox Game Studios yöneticilerinden Matt Booty, yeni nesil Xbox Series X isimli konsolun piyasaya çıkartıldığında herhangi bir exclusive oyuna sahip olarak gelmeyeceği açıklamasında bulunmuştu. Konsolun piyasaya çıkartılması itibariyle en az 1 sene geçmeden exclusive oyun paylaşmayacak olduklarını ifade eden Matt Booty, bunun asıl nedenini de ‘‘oynayanların hiçbir oyundan mahrum kalmamasının gerekli olduğu’’ şeklinde açıklamakta. Sony şirketi de Microsoft şirketinin izlemekte olduğu bu stratejiyi yeni oyun konsolu üzerinde kullanmayacak gibi durmakta.

Raporlara bakılırsa Sony şirketi, sene sonuna doğru piyasaya sürme konusunda planlar yaptığı PlayStation 5 konsoluyla beraber birkaç tane exclusive oyun paylaşmayı da planlamakta. Firma içinde yer alan bir kaynaktan elde edilen bilgilere bakılırsa geliştirici ekip birkaç tane PlayStation 5 konsol oyununun üstünde çalışmakta fakat bu oyunların ne olduğu konusunda herhangi bir bilgi de yer almamakta. Sony şirketi, yeni oyun konsolunu piyasaya çıkarttığı zaman bu söz konusu konsolu birkaç tane oyunla taçlandırmayı çok istiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.