OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation 5 konsolunun Pro modelinin de olacağı açıklandı

Playstation 5 konsolunun Pro modelinin de olacağı açıklandı

24

 

Şu an da yer alan konsol jenerasyonu, Sony şirketi ile Microsoft şirketinin PlayStation 4 Pro konsolu ile Xbox One X konsolu gibi yüksek donanıma sahip modeller satmış olduğu ilk jenerasyon olarak öne çıkıyor görünüşe bakılır ise karşımıza çıkacak yeni nesil konsollar üzerinde de benzeyen bir durum geçerli durumda bulunacak. Sony şirketi, konu ile alakalı olarak halen resmi bir açıklama gerçekleştirmedi fakat görünüşe bakılır ise temelde yer alan modelin yanında PlayStation 5 Pro modeli de çıkmış olacak.

Japon asıllı gazetecilerden Zenji Nishikawa’ya bakılır ise Sony şirketi, gelecek sene 2 tane değişik PlayStation 5 modeli çıkartmış olacak: temel model ile birlikte Pro modeli. Nishikawa’ya bakılır ise Sony şirketi, yüksek donanıma sahip modele olan ilgisinden dolayı biliniyor ve oyunculara da istemekte olduklarını vermeyi çok istiyor.

Elbette ki yeni nesil karşımıza çıkacak PlayStation konsoluyla alakalı bu haberlerin resmi bir açıklama yapılıncaya kadar sadece bir söylentiden ibaret olarak karşımıza geldiğini de unutmamak gerekli. Fakat Zenji Nishikawa’nın bu tür hususlarda çok daha güvenilebilir bir kaynak olarak tanındığını da söylemek gerekli. Halen Nintendo Switch Lite isimli konsolla alakalı resmi duyuru yapılmadan öncesinde de kendisi bu konuyla alakalı olarakta açıklamalar gerçekleştirmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.