OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

PlayStation 5 konsolunun dijital sürümü ülkemizdeki bir mağazada listeleniyor

PlayStation 5 konsolunun dijital sürümü ülkemizdeki bir mağazada listeleniyor

124

 

Ülkemizin ileri gelen e-ticaret siteleri arasında yer alan Vatan Bilgisayar, PlayStation 5 Dijital Sürüm’ü web sayfası üzerinde ‘Çok Yakında’ şeklindeki bir başlıkla listelemeye başlamış oldu. Ürünün ücreti ya da ne zaman satışa sunulacak olduğuna yönelik herhangi bir bilgi ise bulunmamakta.

Japonya da merkezi bulunan teknoloji devlerinden Sony şirketi, yeni nesil oyun konsollarından biri olan PlayStation 5 konsolunu ardımızda bırakmış olduğumuz Kasım ayı içerisinde ülkemizde de piyasaya çıkartmıştı. 8.299 Türk Lirası tutarındaki bir fiyat etiketine sahip olarak karşımıza çıkan ilk partiyle alakalı stoklar dakikalar içinde tükenmiş olurken, daha sonra gelmiş olan stoklar da benzeyen bir biçimde kısa zaman içinde tükenmiş ve PlayStation 5 adlı konsolun satışları ise kara borsacıların eline düşmeye başlamıştı.

Ülkemiz içerisinde şu zamanlarda Sony şirketinin açıklamış olduğu etiket fiyatı olarak öne çıkan 8.299 Türk Lirası tutarından bir PlayStation 5 konsolunu satın almak fazlasıyla zor. Bundan dolayı da pek çok oyunsever, daha uygun fiyata sahip durumda bulunan PlayStation 5 Dijital Sürüm’ün satışa çıkmasını beklemeye başladı. Bunun kapsamında ise Sony şirketi, disk okuyucu içeriğinde barındırmayan sürümün 2021 senesinin içinde ülkemize gelecek olduğunu ifade etmiş fakat kesin bir tarih vermemiş idi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.