OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation 5 konsolu uygun bir fiyatla satılmayacak

Playstation 5 konsolu uygun bir fiyatla satılmayacak

16

 

Sony şirketi ile birlikte Microsoft şirketi, bu senenin son günlerine doğru piyasaya sürecek oldukları yeni nesil donanımları aracılığıyla konsol savaşlarını tekrardan başlatmış olacak. PlayStation 5 konsolunun donanımı ile birlikte oyun dünyasının seyrini değiştirebilecek bir takım özellikler sunacak olduğu çok sık bir şekilde konuşulmakta. Fakat öte taraftan PS5 adlı konsolun fiyatı, kullanıcıların en fazla merak etmiş olduğu konulardan bir tanesi olmayı da sürdürüyor.

Sony şirketi, çok kısa bir zaman önce gerçekleştirilmiş olan bir mali raporlar toplantısı esnasında PlayStation 5 adlı konsolun fiyatına halen karar vermemiş olduğunu ifade ettiler. Konsol üretici firma şu zamanlarda yeni konsoluyla alakalı çok zor seçimler yapmakta zira cihazın performansı artmaya başladıkça üretim maliyeti de artmış oluyor. Sony şirketi, mevcut bir durumdaki maliyet hesaplarına bakılırsa PlayStation 5 adlı konsolun 399 dolar tutarına satışa sunulacak olmasının gerçekçi bir beklenti olmadığını söylemekte. Bundan dolayı da PlayStation 5 adlı konsolun PlayStation 4 adlı konsoldan daha da pahalı olacağını kesin bir biçimde ifade edebiliriz.

Daha öncesinde paylaşılmış olan haberler, Sony PS5 adlı konsolun üretimle alakalı maliyetin 450 dolar tutarında bulunduğunu ileri sürüyordu. Tanıtım ile birlikte ar-ge konusundaki maliyetleri de dahil edilecek olursa, toplamdaki maliyeti 500 dolar tutarına kadar yaklaşıyor. PS4 adlı konsolun toplam üretim maliyeti 381 dolar tutarında bulunduğundan, 399 dolar tutarına satışa çıkartmak aslında çok normal bir yaklaşım idi. Fakat, PS5 adlı konsolun 400 dolar tutarına satılma olasılığı fazlasıyla düşük gözükmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.