OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation 5 için ilk Battle Royale oyunu müjdesi

Playstation 5 için ilk Battle Royale oyunu müjdesi

17

 

2020 senesinin yavaş bir şekilde yaklaşmaya başlamasıyla beraber bundan böyle yeni nesil oyun konsollarından PlayStation 5 isimli konsola da gün saymaya başlamış durumdayız. Bu zamana kadar söylenmiş olanlardan yola çıkıp yeni konsolun 2020 senesinin son dönemlerine doğru tanıtımının yapılacağını bilmekteydik fakat ne tür yapımlarla karşımıza çıkacak olduğu çok büyük bir merak konusu idi.

Bugünden itibaren internet üzerinde dolaşmaya başlamış olan yeni bir iddia da PlayStation 5 konsolu üzerine gelecek yeni oyunun ‘yaşamda kalma’ çeşidinde olacağını açıkça göstermiş oldu.

Geliştiricilerden bir tanesinin Linkedln profili üzerinden alınmış olan bilgilere bakılırsa Çin asıllı teknoloji devlerinden Tencent şirketine ait olduğu değerlendirilen yaşamda kalma oyunlarından Knives Out, PlayStation 5 isimli konsola gelecek ilk oyunlardan bir tanesi olacak. Üstüne üstlük söz konusu bu oyunun bedava bir şekilde çıkış gerçekleştireceği de söylenmekte.

Söz konusu bu iddialar, Tencent Games şirketinin Sanat Yönetmeni ve aynı zamanda Ürün Müdürü görevinde bulunan Vincent Chi’nin Knives Out ismine sahip yapımı PlayStation 5 konsolu ile birlikte PlayStation 4 konsoluna ”tam geliştirme” şeklinde listelemeye başlamasıyla ortaya çıkmış oldu. Yaşamda kalma türüne sahip bir oyun olarak karşımıza çıkacak Knives Out’un bir zamandır PlayStation 4 konsoluna özel olarak geliştirilmekte olduğu da bilinmekteydi fakat meydana gelen bu gelişme fazlasıyla da sürpriz olmuş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.