OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Playstation 4’e ait olan topluluklar Nisan ayında kapatılacak

Playstation 4'e ait olan topluluklar Nisan ayında kapatılacak

97

 

 

Sony şirketi çok uzun zamandan beri tartışılmakta olan PS4 toplulukları hususundaki kararını vermiş durumda. 2021 senesinin Nisan ayından itibaren Playstation 4 toplulukları kapatılmış olacak.

2015 senesinin Eylül ayı içerisine duyurusu yapılan ve Playstation ekosistemiyle beraber sosyalliğini arttırmış olan ‘Topluluklar’ın kaldırılması için karar verilmiş durumda. Playstation 4 konsoluyla alakalı oyuncu topluluklarının kapatılma kararı alınması aslında pek çok spekülasyonu da beraberinde getirmiş oluyor. Sony şirketinin ardımızda bırakmış olduğumuz sene çok özel topluluklar oluşturma özelliğini kaldırmış olması da çok tepki almış idi. Bunla birlikte Playstation 5 konsolunun ön siparişte görmüş olduğu talebin ardından, Sony şirketinin tam olarak ne yapacağı a merak edilmekteyi.

Sony şirketinin Playstation 5 konsolunu piyasaya sürmüş olmasının sonrasında PS3 konsolundan a komple desteğini çekme kararı almıştı. Playstation 4 konsoluyla alakalı bu şekilde bir hamle gelmiş olması ise, ‘Sony şirketi acaba Playstation 4 konsoluna vermekte oluğu desteğini komple kaldırmaya mı çalışmakta?’ şeklindeki soruları akıllara getirmiş oluyor. Playstation topluluğunda yer alan oyuncuların pek çok farklı açıdan birbirine fazlasıyla yardım etmiş olduğu ve hatta bazen aile grupları dahi oluşturmuş oldukları bilinmekteyi. Sony şirketinin söz konusu bu hamlesi ile beraber mevcut konsolun geleceği de herkesin kafalarında büyük bir soru işareti oluşturmaya başlıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.