OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Oyunun PC platformuna gelmesi heyecan yarattı

Oyunun PC platformuna gelmesi heyecan yarattı

5

 

Video oyunla alakalı sektörün önemli isimlerinden biri olarak öne çıkan Sony şirketi, PlayStation 4 konsoluna özel olarak piyasaya çıkartmış olduğu oyunlarla oyun sever kitleyi mest etmeyi başarmakta. Firma, geçmiş olduğumuz dönemler içerisinde yalnızca PlayStation platformunun üstünden oynanabilmekte olan onlarca oyun paylaştı. Bir tane oyun konsoluna sahip durumda bulunmayan oyun severler, PlayStation’a özel durumda bulunan oyunları oynayabilmek amacıyla ya konsol satın alma kararı aldılar veyahut oyun salonlarının yollarını tutmaya başladılar.

Sony şirketinin PlayStationa özel olarak paylaşmış olduğu oyunlardan biri de Horizon Zero Dawn adlı yapımdı. 2017 senesi içerisinde paylaşılmış olan ve RPG çeşidindeki bir oyun olarak öne çıkan Horizon Zero Dawn, milyonlarca sayıdaki oyunseverin popüler oyunları arasından biri haline gelmiş idi. Oyunun geliştiricisi konumunda bulunan Guerilla Games şirketi, geçmiş olduğumuz gün gerçekleştirdiği açıklamalar ile birlikte PlayStation 4 adlı konsolun popüler oyunlarından biri olarak öne çıkan Horizon Zero Dawn adlı yapımın PC platformuna gelecek olduğu konusunda bir duyuruda bulundu.

Horizon Zero Dawn adlı yapımın PC platformu üzerine gelecek durumda bulunması, bir çok oyunsever tarafından çok büyük bir sevinç ve heyecanla karşılanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.