OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Oyun üzerindeki hata herkesi çok şaşırttı

Oyun üzerindeki hata herkesi çok şaşırttı

33

 

Dün itibariyle oyuna girmiş olan Red Dead Online platformunun oyuncuları, fazlasıyla ilginç ve de çok korkunç bir olay keşfetmiş oldular. Valentine benzerindeki kasabaların giriş kısmında, yanmış durumdaki at yığınlarıyla karşılaşmaya başladılar. Bu söz konusu ölü atlarla karşılaşmış olan oyuncular ise çok fazla şaşırdı. Olay da yeni keşfedilmiş olan bir kopyalama açığından kaynaklanmakta.

Oyuncular tarafından bu hatayla alakalı ilk bildirimler ise Cumartesi gecesisinde yavaş yavaş gelmeye başlamış oldu. Bu zaman içinde oyuncular Reddit ile birlikte Twitter platformları üzerinden ölü durumdaki at yığınlarının fotoğraflarını da paylaştı. Oyunculardan bazıları söz konusu bu açığı Rockstar şirketinin Twitter destek adlı üyeliğine de bildirmiş oldu.

”Bu gece oyunu oynadığım esnada, Valentine içerisinde fotoğrafta da görmüş olduğunuz gibi bir sürü ölü durumdaki atla karşılaştım. Yeni bir tane lobiye giriş yaptım ve tekrar aynı problem. Ölü durumdaki atlar haricinde farklı hayvanlar da doğmamakta.”

Problem PS4 üzerinde bildirilmekte olduğu gibi Xbox One kullanıcılarının bazıları tarafından da bildirilmekte.

Bu söz konusu atlar fazlasıyla korkunç bir manzara oluşturmakta lakin tek bir problem de bu değil. Atların fazla bir sayıda olması, performansı çok daha fazla düşürmekte. Bu söz konusu performans problemlerinin ne kadarı atlardan kaynaklanmakta bu bilinmez lakin Red Dead Online isimli oyunun şu anda kararsız bir şekilde çalışmakta olduğunu da söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.