OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Oyun severlerden Electronic Arts şirketine çağrı

Oyun severlerden Electronic Arts şirketine çağrı

18

 

2000’li senelerin ilk dönemlerinde EA Games şirketinin elinden fazlasıyla başarılı Yüzüklerin Efendisi ve de Harry Potter oyunları çıkmış durumdaydı. Görünüşe bakılır ise oyun hayranları, o dönemlerdeki başarılı oyunların yeniden canlanmasını talep ediyor.

EA Games şirketinin elinden çıkmış olan 2002 senesinde yapılan The Lord of the Rings: The Two Towers ile birlikte The Lord of the Rings: Return of the King isimli oyunlar, hem oyun eleştirmenlerinden hem ise oyunculardan fazlasıyla olumlu eleştiriler almayı başarmış ve filmden uyarlanmış olan oyunların da başarılı durumda bulunabileceğini açıkça göstermişti.

Daha sonrasında ise söz konusu bu serinin oyunla alakalı lisansları Warner Bros. şirketinin eline geçmiş oldu ve ortaya çıkan Yüzüklerin Efendisi adlı oyunlar, ne kadar üzücü ki EA Games şirketinin çatısı altında çıkmış olanların başarısından bayağı bir uzak kalmış oldu.

Hayranlar, geçmiş olduğumuz 2 yıl boyunca EA şirketi ve Vivendi şirketi tarafından yapılmış olan Yüzüklerin Efendisi ile birlikte Harry Potter oyunlarının tekrardan lisanslanması amacıyla yaklaşık olarak 8.000 tane dilekçe topladı.

Şu sıralarda EA şirketi, oyuncuların en sevmiş olduğu oyun firmalarından biri olmasa bile Star Wars Jedi: Fallen Order isimli yapımla tek kişilik hikaye oyunlardaki başarısını yeniden hatırlatmış bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.