OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Oyun severler 2019 de Epic Store üzerinde ne kadar para harcadı?

Oyun severler 2019 de Epic Store üzerinde ne kadar para harcadı?

13

 

Epic Games Store platformu, bugün içerisinde paylaşmış olduğu blog yazısı üzerinde 2020 senesinde de bedava oyun dağıtımı yapacağı haberleriyle beraber platformun elde etmiş olduğu öteki başarıları da açıklamış oldu. Epic platformunun yapmış olduğu paylaşıma bakılırsa söz konusu bu platformu kullanmakta olan milyonlarca sayıdaki oyuncu 2019 senesinde tam tamına 680 milyon dolar tutarında bir harcama gerçekleştirdi.

Epic Games şirketinin elde etmiş olduğu 680 milyon dolar tutarının 215 milyon dolar tutarındaki bir bölümü üçüncü parti bilgisayar oyunları için harcanmış oldu. Bunun asıl sebebiyle muhtemel olarak Fortnite adlı yapımın Epic Games şirketinin halen ana gelir kaynağı olarak öne çıkmasından kaynaklanmakta. Haberlerden bazılarına bakılırsa Fortnite platformu, 2019 senesi içerisinde tam tamına 1,8 milyar dolar tutarında bir gelir elde etmiş oldu. Bunla beraber platform üzerinden bedava bir şekilde alınmış olan oyun sayısı da 200 milyon taneden çok olarak açıklanmış durumda.

Firmanın yapmış olduğu söz konusu bu paylaşım bir başka açıdan da 2019 senesi boyunca devam eden eleştiriler ile birlikte tartışmalara karşı çok önemli bir zafer ilanı şeklinde yorumlanmaya başladı. Firma, 2019 senesi içerisinde özellikle de birkaç tane seçkin oyunu sadece kendi platformu üzerine çekmiş olmasıyla oyuncuların yanı sıra geliştirici ekipler tarafından da eleştirilmeye başlamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.