OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Oyun endüstrisindeki hedef çok çılgınca

Oyun endüstrisindeki hedef çok çılgınca

28

 

Sınırsız bir şekilde işleme gücünün yanı sıra gelişmeye devam eden ülkeler içerisinde yer alan yeni oyuncular, video oyunlarını dönüştürebilecek ve gerçek dünyayla sanal dünyanın arasında yer alan çizgileri iyice bulanıklaştırmış olacak.

Şu an içerisinde dünyanın genelinde 2,5 milyar taneden daha çok oyun oynayan kullanıcı yer alıyor. Bu söz konusu sayı, beş yıl öncesine bakıldığı zaman 1 milyar tane daha çok. 2019 senesinin mart ayı içerisinde, gelmiş geçmiş en popüler oyunlar arasında yer alan Fortnite adlı yapımın kayıtlı bir durumdaki kullanıcılarının sayısı da 250 milyon tanenin daha üstündeydi. 2020 senesi içerisinde, küresel bir durumdaki nüfusun oyunlara erişimi kolaylaşmaya başladıkça, oyunlarla alakalı dünyanın nüfusu da artmış olacak.

Dünyanın genelinde yer alan oyuncuların büyük bir kısmı, 4,7 milyar tanenin üstündeki aktif akıllı telefonlardan bir tanesini kullanıp oyun oynamakta ve aslında bütçeye en uygun cihazlarda dahi, komplike bir durumdaki çok oyunculu oyunlara git gide daha çok erişim sağlanmış oluyor. Söz konusu bu oyunlar ise, insanları birbirine bağlama konusunda en zengin ve en direkt bir takım yolları sunmaktayken, oyunlar üzerinde yaratılmış olan değerler oyuncular açısından artış gösterecek bir biçimde sosyal olmaktan daha da önemlisi mali duruma gelmiş oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.