OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Oyun alımını Rockstar Games Social Club ile yapmak mantıklı mı?

Oyun alımını Rockstar Games Social Club ile yapmak mantıklı mı?

13

 

Internet hızlarının bugün olduğu seviyelere gelmiş olmasıyla beraber, oyun sektörü içerisinde dijital bir durumdaki satışların çoğalmasının önünü açılmış oldu. Eski dönemlerde yalnızca disklerle satılmakta bulunan pek çok oyunun son zamanlarda dijital bir şekilde de internet üstünden indirilebilir bir vaziyette olduğunu görmekteyiz. Üreticilerden tarafından bakıldığında maliyeti çok daha az durumda bulunan bu dijital oyunlar son kullanıcılara da daha uygun bir fiyatla ulaşmış olduğundan dolayı geleneksel bir durumdaki disklere bakıldığında çok daha cazip geliyor.

Dijital bir durumdaki oyun satışlarının çoğalmış olmasıyla beraber oyun firmaları kendilerinde ait online mağazalarını açmaya başlamış oldu. Steam tarzında firmalardan bazıları değişik geliştiriciler üzerinde oyunlar satışı gerçekleştirirken Ubisoft tarzındaki bazı firmalar da yalnızca kendi geliştirmiş oldukları oyunların satışını yapmayı tercih etmiş oldu.

Rockstar şirketi de bir tane Rockstar Games Social Club üyeliği üstünden kullanabilecek olduğunuz hem bir tane oyun istemcisi hem ise çok özel bir online mağaza görevi görmeye başlayan Rockstar Games Launcher’ı resmi bir şekilde piyasaya çıkarttı. Öteki oyun mağazalarına bakıldığı zaman farklı bir şekilde, Rockstar Games Launcher desteklenmekte olan oyunlarla ilgili olarak bulut kayıt sistemini kullanmaya başlamışken aynı zaman içerisinde bütün oyunları otomatik bir şekilde güncel tutuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.