OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Outlast isimli seri artık çevrimiçi oynanabilecek

Outlast isimli seri artık çevrimiçi oynanabilecek

24

 

Kanada asıllı video oyun geliştiricilerinden biri olan Red Barrels şirketinin geliştirerek yayınlamış olduğu Outlast isimli seri ilk önce 4 Eylül 2013 tarihi içerisinde oyuncuların yaşamına girdi. Özellikle de korku oyunu oynamayı seven kişilere çok harika bir deneyim sunmayı başaran Outlast isimli yapım, bu türe sahip oyunlara bakıldığında çıkmış olduğu günden itibaren zirveye oynayabilme şansına sahip sayılı oyunlardan bir tanesi olarak öne çıkmıştı. Kontrolden çıktığı açıklanan bir tane deliler hastanesi içerisinde araştırmalarda bulunmaya giden bir gazeteciyi yönetmekte olduğunuz oyun üzerinde kendinizi sadece kaçıp ve saklanma yöntemiyle koruyabiliyor olmanız, insanın içini çok fazla titretiyordu.

Daha sonra ise 2017 yılı içerisinde piyasaya çıkartılan devam oyunlarından Outlast 2 isimli yapımın da çok fazla ilgi çekmiş olmasını yeterli bulan firma, yeni oyunuyla ilgili duyuru yaptı. Yeni oyun ise The Outlast Trials ismiyle karşımıza çıkacak.

Geliştirici şirket, bu söz konusu oyunun Outlast 1 ile birlikte 2 isimli yapımların direkt bir şekilde devamı olmadığını açıkça ifade etti, yani bunun açıklanması da oyunun aslına bakılırsa Outlast 3 şeklinde bir yer almamış olduğunuz ve az daha değişik bir deneyim sunacak olduğunu ifade ediyor. Oyun, ötekileriyle aynı kurguya sahip durumda bulunsa bile bu defa oyun Soğuk Savaş’ın ortasında geçiyor olacak ve herhangi bir bilgi olmayan deney üzerindeki kontrolden çıkan denekleri konu alıyor olacak.

Geliştiriciler arasında yer alan Red Barrels, yeni Outlast serisine ait olan yapımın çevrimiçi bir biçimde oynanabilir durumda bulunacağının garantisini de vermiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.