OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Nvidia’dan iOS sahiplerine müjde

Nvidia'dan iOS sahiplerine müjde

184

 

En fazla beğeni lan oyun akışı hizmetlerinden bir tanesi olarak öne çıkan GeForce Now adlı yapım, Safari tarayıcısının üstünden iOS işletim sistemi platformuna gelme hazırlıkları yapıyor. Eğer ki bu gerçekleşece olursa, bulut hizmetinin üstünden iOS platformunda da Fortnite oynayabilmek tekrardan mümkün hale gelebilir.

Apple şirketi ile Epic Games şirketinin arasında yer alan savaş halen çok büyük bir hızla devam etmekte. Bunun sonrasında iOS platformundan kaldırılmış olan Fortnite adlı yapım, milyonlarca sayıdaki oyuncuyu da hayal kırıklığına uğratmış idi. İki tane büyük firmanın arasında meydana gelen mücadele hızlı bir şekilde sürerken iPhone kullananları çok fazla sevindirebilecek bir hamle NVIDIA şirketinden gelecek gibi gözüküyor. NVIDIA şirketinin bulut üstünden oyun oynamaya izin vermekte bulunan hizmetlerinden GeForce NOW, Fortnite adlı yapımın da arasında yer aldığı bir çok oyunu Safari tarayıcısının üstünden iOS’a getirme planları yapıyor.

NVIDIA şirketinin oyun akışıyla ilgili hizmeti başarıya ulaşmayı başarırsa Apple şirketinin App Store platformuyla alakalı politikalarını ihlal etmeden NVIDIA GeForce NOW adlı platformda yer alan oyunların hepsine iPhone ile birlikte iPad üstünden erişebiliyor olacağız. Apple şirketi, söz konusu bu hizmetin App Store üzerinde yer alan mevcut uygulamalarla beraber çalışmakta olduğu müddetçe iOS platformunda oyun akışına izin verilmekte olduğunu sötlemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.