OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Nvidia şirketinden kötü haber geldi

Nvidia şirketinden kötü haber geldi

17

 

Çok uzun bir zamandan beri PC versiyonunun da karşımıza gelmesi konusunda beklentiler bulunan Red Dead Redemption 2 isimli yapımın PC’lerle ilgili çıkışına yaklaşılmaya başladıkça yeni haberler de ortaya çıkmaya başlamış bir durumda. ”Ray Tracing” isimli özellik yani aslında türkçe olarak ışın izleme özelliği şeklinde isimlendirilen ve oyunların fazlasıyla gerçekçi bir şekilde görünmesini sağlamakta bulunan özelliğin Red Dead Redemption 2 isimli yapımın PC versiyonuna gelmeyecek olduğuna yönelik söylentiler ortaya çıkmaya başlamıştı. Nvidia şirketinin yapmış olduğu açıklamayla birlikte bu söz konusu söylentiler doğrulanmış oldu.

Daha öncesinde söz konusu bu yunun PC versiyonuyla alakalı olarak paylaşılan görsellerin köşelerinde bir RTX logosunun yer almış olduğuna şahit olmuştuk. Lakin Nvidia şirketi atmış olduğu tweetle beraber bunun yalnızca RTX 20 isimli serinin reklamının yapılması amacıyla olduğunu ve RDR 2 isimli yapımın Ray Tracing özelliğine sahip olarak gelmeyeceği açıklamasını yaptı.

Nvidia şirketinin paylaşmış olduğu görüntülerden dolayı da bazı karışıklıklar meydana gelmişti. Açıkça söylemek gerekirse Nvidia şirketinin bir açıklama yaparak söz konusu bu karışıklıkları ortadan kaldırmış olması çok iyi oldu desek yanlış olmaz. Zira eğerki Rockstar şirketi, RDR 2 isimli yapımın PC için karşımıza çıkacak sürümünü Ray Tracing özelliğiyle beraber getirecek olsa idi bunu sessiz sedasız bir biçimde yapması hiç bir şekilde beklenmezdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.