OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Nintendo’dan OLED Ekrana sahip bir Switch gelebilir

Nintendo'dan OLED Ekrana sahip bir Switch gelebilir

407

 

Bloomberg platformunun aktarmış olduğu bazı özel bilgilere bakılırsa Nintendo şirketi, bu senenin içinde 720p OLED ekranı bulunan çok daha yeni bir Switch modeli duyurmuş olacak. Fakat bahsi geçen bu iddialar ne ekranların üretimini gerçekleştirecek Samsung şirketi ne ise Nintendo şirketinin tarafından onaylanmış bir durumda değil.

Oyunlarla alakalı konsol denildiği zaman çok büyük bir kısmımızın akıllarına PlayStation konsolu veyahut Xbox konsolu gelmekte olsa bile piyasa üzerindeki belkide tek bir tane popüler taşınabilen oyun konsolu olarak öne çıkan Nintendo Switch’in de hatrı sayılabilecek bir kullanıcı kitlesine sahip durumda bulunduğunu söylemek olanaklı. Daha da önemlisi, paylaşılmış olan bilgilere bakılırsa söz konusu bu kitle, gelecek dönem içerisinde daha da genişlemiş olacak.

Bloomberg adlı platformun Nintendo şirketine yakın durumda bulunan kaynaklarına dayandırmış olduğu bazı özel haberlerine bakılırsa Japon asıllı video oyunlarının devi, 2021 senesinin ikinci yarılık kısmında çok daha yeni bir Nintendo Switch duyurusu yapma konusunda planlamalar yapmakta. Aktarılmış olan bilgiler, yeni karşımıza çıkacak Switch’in 7 inç büyüklüğündeki bir Samsung OLED ekranının bulunacağı ve temmuz ayından itibaren üretiminin başlayacak olduğu şeklinde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.