OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Nintendo Switch’in arayüzünü Türkçe’leştirdi

Nintendo Switch'in arayüzünü Türkçe'leştirdi

25

 

Metehan Kaygısız adına sahip bir kişi, ardımızda bırakmış olduğumuz Mayıs ayı içerisinde Nintendo Switch’i %98 seviyelerinde Türkçe’ye çevirmeyi başarmış oldu. Metehan, söz konusu bu yamasını GitHub üstünden de paylaşmış oldu fakat yamanın bu zamana dek hiç bir şekilde geliştirilmemiş olduğunu, gelecek aydan itibaren geliştirilmeye devam edecek olduğu açıkça ifade edildi.

Şu dönemlerde oyunculara çok harika bir rahatlık sunuyor olmasından dolayı sevilmekte olan Nintendo Switch, 2017 senesi içerisinde piyasaya çıkartılmıştı. Ülkemiz içerisinde yer alan Switch kullanıcısı olanlar, söz konus ubu oyun konsolunun Türkçe dil desteğine sahip durumda bulunmamasından dolayı çok uzun bir zamandan beri yakınmaktalardı. Metehan Kaygısız adına sahip bir kişi de Nintendo Switch’i büyük bir seviyede Türkçe’ye çevirmeyi başarmış idi.

Aslına bakılırsa söz konusu bu başarı çok yeni bir başarı da değil. Metehan Kaygısız, Nintendo Switch adlı konsolu Türkçe’ye çevirmiş olduğunu 12 Mayıs 2020 tarihi içerisinde paylaşmış olduğu özel bir video aracılığıyla duyurmuştu. Metehan’ın söz konusu bu projesi, ülkemiz içerisinde Nintendo Switch kullanıcısı olanlar tarafından çok fazla beğeni almış ve kullanılmaya da başlanmıştı. Nintendo Switch adlı konsolun arayüzü %98 seviyelerinde de Türkçeleştirilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.