OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Nintendo Switch üzerindeki macerası fazlasıyla kötü başlamış durumda

Nintendo Switch üzerindeki macerası fazlasıyla kötü başlamış durumda

37

 

Tam 3 yıl öncesinde PC platformu ile birlikte Xbox One platformu ve de PlayStation 4 platformuna çıkmış olan Blizzard şirketinin oyunlarından Overwatch, fazlasıyla sevilmişti. Overwatch isimli yapımın oyuncu kitlesini çok daha fazla genişletme konusunda isteği bulunan Blizzard şirketi de, söz konusu oyunu Nintendo Switch isimli konsola uyarlamayı başardı fakat görünüşe bakılır ise işler Blizzard şirketinin istemiş olduğu gibi gitmemekte.

Polygon yazarları arasında yer alan Nicole Carpenter, Nintendo Switch isimli platform üzerinde Overwatch oynayarak deneyimlerini açık bir şekilde aktarmış oldu. Karakter ile alakalı bir model olmadan ani bir şekilde oyuna giriş yapıldığını ifade eden Carpenter, takım arkadaşlarından bazılarının da kendiyle aynı problemi yaşamış olduğunu ve onları turuncuya benzeyen lekeler biçiminde görmüş olduğunu aktardı.

Overwatch isimli yapımın hem el konsolu modu içerisinde hem ise çok büyük bir ekrana yansıtılmış olduğu mod üzerinde saniyede 30 kareyle oynanmakta olduğunu ifade eden yazar, söz konusu bu oyunun Switch isimli platformun el konsolu modu içerisinde çok daha iyi bir şekilde performans vermekte olduğunu ifade etti. Carpenter ayrıca, söz konusu bu oyunun büyük ekrana aktarılmış olduğunda özellikle da takım savaşları içerisinde çeşitli problemlerle karşılaşmış olduğunu da dile getirmiş durumda.

Overwatch isimli yapımın bu uyarlama ile beraber daha değişik oyuncu kitlelerine ulaşabilecek olduğunu ve Switch ismli platformun, bu söz konusu oyunu taşınabilir bir duruma getirecek olduğunu belirten yazar, oyunla ilgili olarak halen çok iyi bir internet bağlantısının gerekli olduğunu da ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.