OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Nintendo Switch pil ömrünü arttırmak mümkün

Nintendo Switch pil ömrünü arttırmak mümkün

97

 

Nintendo Switch isimli konsol, istemekte olduğunuzda oyun oynamanız amacıyla herhangi bir güç bağlantısı bulunmamasıyla bilinmekte ve cihaz, bir tane pilden güç almakta. Nintendo şirketi, resmi bir şekilde orijinal durumda bulunan modelin pil ömrünün 2,5 saat ila 6,5 saat arasında bulunduğunu ileri sürüyor fakat hareket halinde olunduğunda düzenli bir şekilde konsolla oynamakta bulunan herkes, gerçeğin 2,5 saat civarında bir bölüme çok daha yakın olduğunu ifade ediyor.

Cihazın mevcut durumdaki güç düğmesine dolunduğunuz zaman, bir tane menü sizden konsolu uyku modu üzerine geçirmenizi talep eder. Bu söz konusu seçenek üzerinde devam ettiğiniz zaman ekran kapanmış oluyor fakat konsol tekrar az düşük bir seviyede de olsa pil harcamayı sürdürüyor. Bunun tam tersine cihazı komple kapalı bir duruma getirmek hiçbir biçimde pil tüketilmemesini sağlamış olacaktır. Bunu gerçekleştirebilmek amacıyla da, güç düğmesini tam tamına 3 saniye kadar basılı tutmanız yetecektir. Menü açıldığı zaman Güç Seçenekleri isimli sekmeye bir tıklayın. Kapat isimli seçenek karşınıza çıkmış olacaktır.

Büyük bütçeye sahip olan oyunların, bütün gösterişli grafiklerinin yanı sıra daha da çok işlemci gücünün yanı sıra pil ömrü kullanmış olduğu da bir sır değildir. Buna benzeyen oyunları oynamış olduğunuzda, konsolun elleriniz üzerinde ısınmakta olduğunu hissedecek olabilirsiniz. Nispeten çok daha ufak bir boyutta oyun oynamayı tercih ederseniz, konsolunuz daha da çok çalışmak mecburiyetinde kalmaz ve bu süreç içerisinde çok daha fazla pil kullanmasına da gerek kalmamış olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.