OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Nintendo Switch için kalem desteği mi gelecek?

Nintendo Switch için kalem desteği mi gelecek?

13

 

Nintendo şirketi, Switch adlı platformun kontrol cihazları Joy-Con üstüne büyük değişiklikler planlamakta gibi gözükmeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri’nin Patent ile Marka Ofisi (USPTO) aracılığıyla paylaşılmış olan yeni bir tane patent, Japon konsol üretimi gerçekleştiren firmanın Nintendo Switch adına sahip kontrol cihazlarına kalem eklentisi getirmeyi talep ettiğini ortaya koymuş durumda.

Patente eşlik etmiş olan görüntülere bakılırsa kalem eklentisi, konsolun sağ kısmında yer alan kontrol cihazı üzerinde yer almakta ve ekranın bu kalem sayesinde kontrol edilebilmesini olanaklı kılıyor. Kalem ile alakalı eklentinin genel bir şekilde Galaxy S Pen’e benzemiş olduğunu söylemek olanaklı fakat bu söz konusu kalem, kontrol cihazına sahip gibi gözükmekte.

Açıkça söylemek gerekirse bu söz konusu kalem, normal bir durumdaki stylus’a bakılırsa fonksiyonlu bir eklenti karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. Öte yandan kullanıcılar eklentinin yerleştirilmesi ile her 2 tane Joy-Con’u beraber kullanabiliyor olacaklar. Bu söz konusu yeni tasarım, kullanıcılara oyunlar üzerinde çok daha fazla kontrol seçeneğinin kapıları açacak olabilir. Kalemle alakalı eklenti öte yandan bir nesneyle etkileşime geçildiği zaman titreşerek direkt bir geri bildirim vermekte.

Buna beraber pek çok oyun, Switch’in dokunmatik bir şekilde ekran özelliklerini kullanmamakta. Yani aslında Nintendo şirketi, dokunmatik bir durumda özelliği bulunan oyunlar çıkarmayı planlamamaktaysa, söz konusu bu eklentinin yaygın şekilde kullanılabilmesi çok zor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.