OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Nintendo şirketi Mario’nun 35. senesini kutlamakta

Nintendo şirketi Mario'nun 35. senesini kutlamakta

364

 

Japonya da merkezi bulunan dünya çapında ünlü oyun şirketlerinden biri olan Nintendo, hem oyun makinalarıyla hem ise yaratmış olduğu markalarla tanınmakta. Bu söz konusu karakterlerin en popüler durumda bulunanı da açık ara fark ile Super Mario adlı yapım. Nintendo şirketi bu sene karakterin 35. senesini kutlamakta.

Bugün gerçekleştirilmiş olan etkinlik kapsamında Super Mario 3D All-Stars benzerindeki Nintendo Switch ailesine yeni gelmiş olan özel oyunlar, modern bir durumdaki Super Mario oyunlarından meydana gelen özel bir koleksiyon, Super Mario Bros ile birlikte Super Mario 3D World benzerindeki yapımlar yer almış oldu.

İlave bir şekilde Mario Kart Live: Home Circuit benzerindeki Mario Kart keyfini çok daha yeni bir seviyeye taşımış olan Nintendo Switch oyunları, klasik bir durumdaki oyunların modern konsollar üzerinde oynanabilir durumda bulunan versiyonları ve de retro mini oyun cihazlarından biri olan Game & Watch: Super Mario Bros ürünü tanıtılmış durumda.

Nintendo şirketi, tartışmasız bir şekilde en önemli durumda bulunan karakterinin 35. yaşını dört bir koldan kutlamaya başlamış durumda. 1980’li senelerdeki oyunları ile birlikte cihazlarından esinlenmiş olduğu yeni ürünlerine ilave bir şekilde şirket, LEGO benzerindeki çok önemli markalarla da iş birliğine gitme kararı almıştı..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.