OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

NıeR adlı yapım için Remaster ve ayrıca mobil versiyon duyurusu

NıeR adlı yapım için Remaster ve ayrıca mobil versiyon duyurusu

8

 

Video oyunuyla alakalı sektörün önemli isimleri arasında yer alan Square Enix şirketi, oyunseverleri çok fazla heyecanlandıran açıklamalar yapmış durumda. Gerçekleştirilen söz konusu açıklamalar üzerinde, firmanın popüler oyunları arasında yer alan NieR ile ilgili yeni bir remaster versiyonun yanı sıra yeni bir tane mobil oyunun yaklaşmakta olduğu belirtildi.

Video oyunla alakalı sektörün önemli isimleri arasında yer alan Square Enix şirketi, geçmiş olduğumuz senelerde Final Fantasy adlı yapımın yanı sıra Tomb Raider adlı yapım ve Just Cause gibi oyun serileriyle milyonlarca sayıdaki oyunseveri arkasından sürüklemeyi başarmış durumda. Fakat bu kadar ile de yetinmemiş olan firma, 2010 senesinde piyasaya sürmüş olduğu ”NieR” adlı RPG oyunuyla ses getirmeyi başarmış idi. Firma şimdilerde de, video oyun sektörü üzerine heyecan katabilecek çok daha yeni bir gelişmeyle karşımıza çıkmış durumda.

NieR adlı yapım, video oyunla ilgili sektör için tartışmalı oyunlardan biri olarak öne çıkmıştı. Zira firma, çok daha değişik oyun platformlarına özel olarak birebir aynı bulunmayan sürümler oluşturmuş idi. Örnek olarak Japonya’da yeralan Xbox 360 kullananlar, NieR adlı yapımda bir baba kızın hikayesine eşlik etmektelerdi. Fakat PlayStation 3 konsoluna sahip olanlar, bir baba kızın yerine 2 tane kardeşin aynı hikayesine odaklanmış durumdaydı. Firma şimdi de NieR adlı yapımın çok daha yeni bir remaster versiyonu sayesinde oyunseverlerin karşısına çıkma konusunda hazırlık yapıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.