OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Netflix platformu oyunla ilgili sektörede girecek

Netflix platformu oyunla ilgili sektörede girecek

82

 

Netflix adlı platform, gözünü şimdilerde ise oyun sektörüne dikmiş gibi gözükmekte. Platformun, oyun abonelik sistemiyle ilgili olarak bir ekip kurmaya başlamış olduğu ifade ediliyor. Şu anda üst düzeyde bir yönetici arayışında olduğu ifade edilen söz konusu platformun hizmetinin daha halen yolun çok başında olduğu da bilinmekte.

Oyunlarla alakalı sektör her geçmiş olduğumuz gün daha da kazanç sağlayan bir sektöre dönüşmeye başlıyor ve pastadan pay almanın yanı sıra payını arttırma konusunda isteği bulunan büyük firmalar bu hususta çok önemli adımlar atmakta. Netflix adlı platformda bu yönde çok daha kritik bir adım atıp çok daha yeni bir oyun abonelik sistemiyle beraber sektöre dahil olma hazırlıkları yapıyor.

Aslına bakılırsa oyun abonelikleriyle alakalı sistemler Apple Arcade ile birlikte Google Play Pass benzerindeki sistemlerden aşina hale gelmiş olduğumuz bir sistem. Netflix adlı platformun söz konusu bu sistemi çok daha büyük bir kullanıcı ağına sunması olanaklı zira Apple Arcade sadece Apple cihazları üzerinde, Google Play Pass da sadece Android cihazlar üzerinde kullanılabilir bir vaziyette. Fakat şu anda söz konus ubu sistemin nasıl geliştirilecek olduğu ve ne gibi özellikleri sunacak olduğu bilinmemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.