OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

NES oyununa 9.000 dolar para ödediler

NES oyununa 9.000 dolar para ödediler

11

 

Çatı katının olduğu yerde gezdiği esnada Nintendo Entertainment System (NES) konsoluna ait Kid Icarus adına sahip oyunun hiç bir şekilde açılmamış ve 1988 tarihinde faturalı bir tane kopyasının olduğunu gören Scott Amos, oyunu bulduktan sonra hemen uzmanlara götürdü. Amos, uzmanların yapmış olduğu açıklamalarının hemen sonrasında başına talih kuşunun konmuş olduğunun farkına vardı.

Reno Gazette Journal tarafından yapılmış olan habere bakılırsa Amos’un ailesinden hiç bir kimse oyunun niçin orada yer aldığını hatırlamamaktaydı. Scott açısından bir yılbaşı hediyesi şeklinde gelmiş olduğu düşünülmüş olan oyun, belli bir zaman boyunca oraya atılmış ve orda o şekilde unutulmuştu. Elbette ki o zamanlarda sadece birkaç saat sürecek bir eğlence, birkaç 1.000 dolar tutarındaki bir koleksiyon parçasına dönmüş oldu.

Oyunu incelemiş olan uzmanlardan Valarie McLeckie, komple unutulmuş bir yer üzerinde kapalı bir tane kopyayı bu denli iyi bir vaziyette bulmanın nerdeyse çok büyük bir mucize, ve ayrıca tarihi bir durum olarak öne çıktığını ifade etti. Oyun, hafta sonunda gerçekleşen açık arttırma esnasında 9.000 dolar tutarından satılmış oldu.

Parayı alınca özel açıklamalar gerçekleştiren Amos, kendisinin bir tane de kız kardeşi bulunduğunu ve söz konusu bu parayı yarı yarıya bölüşecek olduklarını ifade etti. Aynı zaman içerisinde bir tür eğlence malzemesinden dolayı bu parayı elde etmiş olduklarından dolayı parayı çok fazla sorumlu bir biçimde harcamak istememekte olduklarını ifade etti. Amos, kız kardeşiyle beraber beraber Disney World’e özel bir bir gezi düzenleyecek olduklarından da söz etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.