OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Neden bir GTA oyunu yapılmamış durumda?

Neden bir GTA oyunu yapılmamış durumda?

25

 

Grand Theft Auto, çok fazla sürükleyici hikayelerinin yanı sıra yaşatmış olduğu aksiyon dolu sahnelerden dolayı oyuncular açısından sürekli olarak film gibi bir seri olarak öne çıkıyor. Fakat bu şekilde çok güçlü bir potansiyeli bulunan oyun serisiyle alakalı olarak bugüne dek hiç bir şekilde film projesi gündeme gelmiş değil. GTA adlı oyunun yapımcısı Take-Two Interactive şirketinin CEO’su görevinde bulunan Strauss Zelnick’e bakılırsa GTA adlı seriye dayanmakta olan bir film yakın vade içerisinde de gelmemiş olacak.

Tabiiki de bu söz konusu kararın arkasında yer alan nedenler maddi değil. Sonuç olarak GTA adlı seri Take-Two isimli şirketin yan kuruluşlarından bir tanesi olarak öne çıkan Rockstar Games şirketine milyarlarca dolar tutarında bir para kazandırmış oldu. Filmi çekilmiş olsaydı, dünyanın genelinde yer alan hayranları ile birlikte muhtemel olarak gişe rekorları kırabilen bir yapım olacaktı. Fakat Zelnick, bir tane GTA filminin niçin yapılmamış olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Zelnick açıklaması içerisinde; ”Eğerki bu şekilde bir şey yapmış olursak, GTA isimli yapımı istemiş olduğumuz biçimde ifade edebilmiş olduğumuzdan emin olabilmek amacıyla üstünde komple kontrol sahibi olabilmeyi istemiş oluruz ve bu ise o sinema filmini finanse etmemiz gerekli olduğu anlamına gelecektir. Bunu yapabilmek amacıyla bilançomuz bulunmasına karşın, kurumsal bir şekildeki uzmanlığa sahip durumda değişiz. Zira Take-Two şirketinde yer alan yalnızca bir avuç insan bu iş içerisinde çalışmalar yaptı. Onlardan bir tanesiyim. Ancak bu, kazanabilmek amacıyla yapabilecek olduğumuz bir şey değil.” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.