OyunPub
Oyun İnceleme ve Oyun Haberleri

Mobil oyun tercihleri git gide artıyor

Mobil oyun tercihleri git gide artıyor

37

 

ESA şirketi tarafından gerçekleştirilmiş olan yeni bir araştırmaya bakılırsa oyuncuların %60‘lık bir kısmı, oyunlarını mobil platform üstünde oynamakta. Bilgisayarlar ile birlikte konsollar halen çok yoğun bir şekilde kullanılıyor olsa bile, hem taşınabilirlik açısından hem ise çok daha hızlı bir oyunculuktan ötürü mobil oyunlar çok daha fazla öne çıkmaya başlamış bir durumda. Bununla beraber ise PUBG ile birlikte Fortnite benzerindeki oyunların da mobil platformlara sunulmasının sonrasında, mobil oyunculuk üzerinde çıtaların yükselmiş olduğunu da açık bir şekilde söylesek yanlış olmaz.

Öte yandan yapılmış olan araştırmalar ise oyunculara yönelik olarak yaş ortalamasının da artmış olduğunu açıkça gözler önüne sermiş oluyor. Dünya’nın tamamında oyuncuların ortalama durumdaki yaşı 33‘e yükselmiş bir durumdayken oyuncular ise, oyunlara geçmiş olduğumuz yıla bakıldığında %20 oranında daha çok zaman ayırmaya başlamış oldu. Bu söz konusu artışın 2015 senesine bakıldığında %85 seviyelerinde olduğu da rapor içerisinde açık bir şekilde belirtilmekte.

Akıllı telefonların donanımları üzerinde yaşanmış olan çok önemli seviyedeki gelişmeler, daha fazla kaliteye sahip oyunların da mobil platform üzerinde çıkartılabilmesine yol açmaktadır. Gelecek zamanlar içerisinde çok daha gelişmiş durumdaki oyunlarla karşılaşmamız da olanaklı olabilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.